Dożynki w Harmężach – fotorelacja

Polowa msza celebrowana przez ojców franciszkanów rozpoczęła obchody Święta Plonów w Harmężach. Oficjalną część uroczystości wypełniły przemówienia, a także występy dzieci oraz gospodyń z miejscowego koła.

Sołtys Adam Zieliński długo witał gości, którzy przyjęli zaproszenie na Dożynki. Byli wśród nich m.in. wójt Mirosław Smolarek z małżonką, przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek, zastępca wójta Halina Musiał i wiceprzewodniczący Rady Jacek Mydlarz. Powiat oświęcimski reprezentowała członkini Zarządu Grażyna Kopeć.

Na dzieci czekały dmuchańce, a na dorosłych mieszkańców poczęstunek. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna. Organizatorami Święta Plonów w Harmężach byli sołtys, Rada Sołecka i miejscowe organizacje: OSP, KGW oraz LKS.