Odblaskowa szkoła w Harmężach

"Dobrze Cię widzieć!" – pod takim hasłem uczniowie promują zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, biorąc zarazem udział w jedenastej edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła".

Akcja ma na celu upowszechnienie noszenia odblasków. Jest skierowana zarówno do młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbe w Harmężach wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Wykonali ulotki dla seniorów pobliskich Domów Opieki. Stworzyli przedstawienie teatralne dla przedszkolaków i zaproszonych gości. Wzięli udział w konkursie plastycznym i wiedzy o ruchu drogowym oraz skrupulatnie dzielili się zdobytą wiedzą z rodzicami i dziadkami.

 

Dzieci przygotowały również prace plastyczne i plakaty o tematyce bezpieczeństwa, którymi wystroiły szkolne korytarze. Przeszły ulicami Harmęż, rozdając własnoręcznie wykonane ulotki. Odwiedziły ojców Franciszkanów i misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego, przekazując odblaski i list, w którym zwracają uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Rozdawały też podobne materiały po mszach, a podczas warsztatów kulinarnych zrobiły słodkie sygnalizatory świetlne.

 

Do współpracy zaproszono również Ochotniczą Straż Pożarną, Koło Gospodyń Wiejskich i nieformalne grupy działające w Harmężach. Uczniowie przekonują: „Świeć przykładem – noś odblaski”. Polecają też film, który powstał w ramach programu "Dobrze Cię widzieć!".

Tagi

GALERIA