Budynek w Harmężach po remoncie

W listopadzie zakończono rozpoczęty latem remont budynku gminnego przy ulicy Borowskiego. Mieści się w nim LKS Korona Harmęże. Gruntowna naprawa dachu i poddasza kosztowała ok. 350 tys. zł.

W ramach inwestycji stare pokrycie dachu wymieniono na blachodachówkę. Wyremontowane zostały elementy konstrukcji dachu, trzony kominowe, obróbki blacharskie i stropy. Ponadto zamontowano właz strychowy, wymieniono okna na poddaszu i napowietrzne przyłącze energetyczne. W odbiorze prac 2 grudnia uczestniczyli wójt Mirosław Smolarek, sołtys Harmęż Adam Zieliński, radny Krzysztof Harmata i działacze LKS-u.


Jeszcze do wiosny przyszłość budynku w Harmężach nie była przesądzona. W maju na zebraniu wiejskim mieszkańcy opowiedzieli się za niesprzedawaniem i wyremontowaniem tej nieruchomości, mimo że oznacza to spore wydatki. Kosztowny remont dachu i poddasza nie rozwiązuje jeszcze wszystkich problemów.


W budynku przy ulicy Borowskiego siedzibę ma LKS Korona Harmęże. Mieści się w nim także sklep – placówka ważna dla wielu harmężan, zwłaszcza tych, którzy nie jeżdżą do pracy poza swoją wioskę.

GALERIA