Finał Konkursu o św. Maksymilianie

Konkurs Plastyczny i Literacki o św. Maksymilianie został zorganizowany już czwarty raz, ale po raz pierwszy wzięli w nim udział uczniowie z całego powiatu oświęcimskiego. Organizatorzy nie spodziewali się jednak, że ta edycja Konkursu zyska zasięg międzynarodowy.

Stało się tak za sprawą o. Hieronima, obecnie proboszcza parafii w Blieskastel. Jego podopieczni są w tym czasie na feriach, więc niestety nie dotarli na uroczyste wręczenie nagród. Finał Konkursu zgromadził 10 stycznia w Harmężach laureatów i uczestników, ich rodziców i mieszkańców okolicznych miejscowości. Uczniowie miejscowej szkoły przedstawili widowisko poetycko-muzyczne, które przybliżyło przesłanie ojca Kolbe i jego misyjną działalność w latach międzywojennych.


Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz podziękował organizatorom za upowszechnianie, a uczestnikom za upamiętnianie postaci świętego z Niepokalanowa. O. Piotr Cuber, proboszcz harmęskiej parafii, również wyraził wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się swoim zaangażowaniem do zorganizowania Konkursu. Młodych literatów i plastyków zachęcił, żeby o św. Maksymilianie mówili, świadczyli i naśladowali własnym życiem. Starosta Powiatu Oświęcimskiego Zbigniew Starzec zdradził, że trwają strarania, żeby Maksymilian Kolbe oficjalnie został patronem Ziemi Oświęcimskiej.


Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach Bartłomiej Karolus podkreślił, że wybór laureatów był trudnym wyzwaniem, bo poziom zgłoszonych prac był niezwykle wysoki. Do Konkursu Plastycznego zgłoszono ich ponad sto. Nagrody wręczyli laureatom zaproszeni goście. Również opiekunowie-nauczyciele uczestników otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk pani dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Haliny Musiał i zastępcy wójta Gminy Oświęcim Bartłomieja Bąka.


Lista nagrodzonych w Powiatowym Konkursie Literackim o św. Maksymilianie.


Lista nagrodzonych w Powiatowym Konkursie Plastycznym o św. Maksymilianie.


Powiatowy Konkurs o św. Maksymilianie
Organizatorzy: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Harmężach, Centrum Świętego Maksymiliana w Harmężach.
Patronat honorowy: wójt Gminy Oświęcim, starosta Powiatu Oświęcimskiego.

GALERIA