Piknik Rodzinny w Harmężach

27 maja br. odbył się kolejny Piknik Rodzinny adresowany do całej społeczności Harmęż, Pław, a także Sympatyków i Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Impreza jest wynikiem twórczej współpracy Rodziców, Dyrekcji, Grona pedagogicznego, a także mieszkańców obu sołectw. Przygotowania do niej odbywają się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Efektem finalnym staje się Piknik – dzień promujący najwyższe wartości, podkreślający funkcję i wagę rodziny w życiu każdego człowieka.

W gronie tegorocznych gości powitaliśmy: panią Halinę Musiał – dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim, panią Edytę Bogusz – sołtysa Harmęż, pana Krzysztofa Harmatę – Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Oświęcim, Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego, ojców franciszkanów z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.


Uczestników Pikniku powitał dyrektor ZSP pan Bartłomiej Karolus. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, połączona z pokazem umiejętności wokalnych, muzycznych, aktorskich, poetyckich, a nawet iluzjonistycznych młodych mieszkańców Harmęż i Pław. Było głośno, radośnie, kolorowo. Goście zobaczyli krótkie scenki z życia rodziny, nietypową interpretację ,,Rzepki” Juliana Tuwima z udziałem rodziców oraz dzieci, szkolny pokaz talentów.


Po części artystycznej najmłodsi uczestnicy spotkania mogli skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych na stoiskach. Przyszli adepci Szkoły Dobrej Zabawy wykonywali gipsowy odlew twarzy, tworzyli gigantyczne bańki mydlane i bawili się w ich kaskadzie, zjeżdżali się na dmuchanym zamku, wykonywali portrety rodziny. Ponadto, uczestnicy pikniku korzystali z oferty stoisk animacyjnych związanych z robotyką, malowaniem twarzy, sztuką balonową. Niewątpliwą atrakcją była loteria fantowa, w której każdy los przynosił wygraną. Wśród prezentów-niespodzianek kryły się kosmetyki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt sportowy czy bilety do Energylandii. Podczas Pikniku funkcjonował bufet oferujący pyszne przekąski, słodkości, przysmaki z grilla. Nie zabrakło waty cukrowej czy lodów dla ochłody.


Tymczasem dorośli goście mogli skorzystać z oferty firmy kosmetycznej, wykonać komputerowe badanie stóp czy bezpłatnie skonsultować się z fizjoterapeutą. Było także stoisko z materiałami promocyjnymi Gminy Oświęcim. Pogoda zachęcała do rozmów i konsultacji ,,pod chmurką”.


Dzień upłynął w miłej atmosferze. Wspólnie spędzone chwile są i będą trwałą pamiątką dla wielu jej uczestników. Aura kolejny raz nie zawiodła. Nie zawiedli także nasi Przyjaciele i Sympatycy, którzy przekazali środki finansowe oraz fanty niezbędne do zrealizowania tego przedsięwzięcia. Liczba darczyńców jest spora, co może tylko potwierdzać celowość naszych działań. Podczas Pikniku Rodzinnego nie tylko promowaliśmy prorodzinne wartości, ale także zachęcaliśmy innych do dzielenia się z potrzebującymi. Mała Lenka Biesik, podopieczna fundacji, „Zdążyć z pomocą” walczy o życie i zdrowie. W tej walce będziemy aktywnie Jej towarzyszyć m.in. poprzez udział w akcji,, Odkręcaj! Zbieraj! Pomagaj!”.


Podsumowując tegoroczny Piknik Rodzinny, składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania wyjątkowej imprezy plenerowej. Szczególne podziękowania w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz dzieci składamy Radzie Rodziców, wszystkim sponsorom , a także osobom aktywnie zaangażowanym w przygotowanie tego dnia. Do zobaczenia za rok!

GALERIA