Obchody Dnia Strażaka w Harmężach

Obchody Dnia Strażaka były w tym roku okazją do organizacji wielu imprez okolicznościowych. Poniżej można zapoznać się z relacją ze świętowania tego dnia przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach.

 

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Druhnę i Druhów OSP z Brzezinki i Harmęż. Nasze zaproszenie przyjął również nasz przyjaciel pan Krzysztof Harmata.

 

Najmłodsi uczniowie przygotowali dla naszych Gości wiersze i piosenki, którymi wyrazili podziw dla Ich pracy i śpiewająco złożyli na Ich ręce serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim Strażakom. Pan Dyrektor włączył się do życzeń i podziękował miłym Gościom za przybycie.

 

Laurki i słodki poczęstunek przygotowany z pomocą Mam dopełniły dzieła, ale nie zakończyły spotkania. Nasi Goście przygotowali dla Dzieci niespodziankę – prezentację sprzętu będącego na wyposażeniu obu OSP. Zajmująco opowiadali o swojej pracy i pozwolili wszystkim bez wyjątku zająć miejsce we wszystkich wozach. Na pożegnanie zabrzmiały dla nas syreny. Ten dzień zapewne pozostanie w pamięci wszystkich dzieci. :-)

 

Tekst: A. Majkut

Zdjęcia: M. Zawadzka

GALERIA