Harmęże - chodnik wzdłuż Franciszkańskiej gotowy

Do maja chodnik był tylko na wysokości parkingu przy Centrum św. Maksymiliana. W ostatnich miesiącach zostały dobudowane dwa odcinki o łącznej długości prawie 400 metrów, od ulicy Browarnej oraz do ul. Polaka.

Przy pierwszym odcinku wyremontowano kanalizację deszczową, przy drugim wykonano odwodnienie do istniejącego rowu. Chodnik wzdłuż ulicy Franciszkańskiej zwiększy bezpieczeństwo na drodze w kierunku Woli i Pszczyny. Miejsce to bywa bardzo ruchliwe za sprawą licznych grup zwiedzających wystawę prac Mariana Kołodzieja w podziemiach kościoła franciszkanów.

8 września odbioru technicznego robót dokonali zastępca wójta Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek i radny Krzysztof Harmata. Inwestycja kosztowała ok. 320 tysięcy złotych.