Konkurs o św. Maksymilianie i święto patrona

Laureaci Powiatowego Konkursu plastycznego i literackiego o św. Maksymilianie odebrali nagrody 10 stycznia. Uroczystość w domu ludowym przy ul. Borowskiego była zarazem Świętem Patrona Szkoły Podstawowej w Harmężach.

Motto szóstej edycji Konkursu rozstrzygniętej pod koniec grudnia brzmiało "Święty Maksymilian – epistolograf. Na skrzydłach słowa…". Dlatego też przewodnim motywem akademii przygotowanej przez uczniów z okazji Święta Patrona była sztuka pisania listów.

Na program artystyczny złożyły się informacje o życiu ojca Kolbego, wiersze w epistolograficznej konwencji, piosenki – m.in. skłaniające do relfeksji utwory Marka Grechuty – i fragmenty listów przyszłego świętego do matki i brata.

Wszystkim uczestnikom Konkursu podziękował wójt Mirosław Smolarek. Włodarz gminy Oświęcim wręczył też nagrody laureatom części literackiej. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym, otrzymali dyplomy i upominki z rąk gwardiana franciszkanów Kazimierza Malinowskiego oraz sołtysa Harmęż Adama Zielińskiego.

Nauczyciele, opiekunowie i rodzice młodych plastyków i literatów zostali uhonorowani przez zastępcę wójta Halinę Musiał, natomiast osobom, które wsparły organizację Konkursu, podziękował dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach Bartłomiej Karolus.

Wójt Gminy Oświęcim objął patronatem Powiatowy Konkurs plastyczny i literacki o św. Maksymilianie.

Wyniki Powiatowego Konkursu o św. Maksymilianie

Konkurs Plastyczny, klasy I-III:
I miejsce    Nadia Kraska – SP Grojec
II miejsce    Szymon Brombosz – SP nr 7 Oświęcim
III miejsce    Michalina Fryźlewicz –  SP Grojec
Wyróżnienia:
Aleksander Jachniak – ZSP Harmęże
Franciszek Potocki – SP  Babice
Magdalena Radwan – SP Grojec

Konkurs Plastyczny, klasy IV-VIII:
I miejsce    Krzysztof Miłoń – SP nr 8 Oświęcim
II miejsce    Hanna Stojanowska – SP Zaborze