Jubileusz KGW Harmęże

Koło Gospodyń Wiejskich w Harmężach świętowało 55-lecie.

Przewodnicząca Małgorzata Korbel długo witała gości, ponieważ 17 września do Domu Ludowego przybyło ich wielu. Z tego samego powodu miłe chwile podziękowań w przyjacielskiej atmosferze wypełniły większą część oficjalnej uroczystości.

Wójt Albert Bartosz podkreślił, jak ważna jest dbałość o więzi małej ojczyzny w czasach, które wydają się nam tak nowoczesne. W prezencie od Gminy Oświęcim wręczył przewodniczącej obchodzącego rocznicę Koła bon o wartości 500 złotych. Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Maria Brombosz podziękowała Gospodyniom z Harmęż jako koleżanka z sąsiedzkiego Koła znająca realia, w których działają.

Na jubileuszu gościli również wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzysztof Harmata, przewodniczący Rady Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Waldemar Pieczara, prezes Miejsko-Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Stanisław Chowaniec, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach Bartłomiej Karolus, sołtys Edyta Bogusz, były sołtys i gminny radny Jan Zieliński, o. Florian Szczęch z klasztoru franciszkanów, przedstawiciele OSP, LKS, Rady Sołeckiej i Spółki Pastwiskowej oraz przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich miasta i gminy Oświęcim.